Haber

Gaziantep’te çiftçilere 7 bin ton yem dağıtıldı

Şahinbey Belediyesi çiftçilere 7 bin ton yem dağıttı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 7 bin ton küçükbaş ve büyükbaş yemi yetiştiricilere dağıttı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şahinbey Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Şahinbey Belediyesi’nin klasik belediyecilik anlayışının dışında çalıştığını belirterek, “Şahinbey’de klasik belediyecilik anlayışının dışında hem tarım hem de toplumsal açıdan bir belediyecilik anlayışı görüyoruz. .İnşallah Fırat’ın suyu buraya geldiğinde Şahinbey Tarım açısından Türkiye’nin en beğenilen yerlerinden biri olacak.” ifadeleri kullandı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilerin ve hayvan yetiştiricilerin her zaman yanında olduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Şahinbey Belediyesi olarak 6 yıldır çiftçimize verdiğimiz destekler 475 milyon lirayı geçti. Çiftçi üretecek, millet kazanacak. Çiftlik buğday, arpa, mercimek, et, süt üretmiyorsa biz üreteceğiz” İthal etmek zorunda kalıyoruz.İlçede ekili alanımız yüzde 400 arttı.” Allah’a şükür bir karış toprağımız kalmasın dedik. Bu takviyeler devam edecek. Bugün 7 bin ton yem dağıtacağız. Toplamda dağıttığımız yem miktarı 38 bin tona ulaştı.”

Şahinbey Tarım Bölge Müdürü Mustafa Hoş, kuraklığın üretimi olumsuz etkilediğini belirterek, Şahinbey Belediyesi’nin şartlara rağmen çiftçi ve hayvan yetiştiricilere desteğini esirgmediğini kaydetti.

manavgatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu